Vyber region:
Vyhledávání:

Diskuzní fórum - Do jeskyně při onemocnění štítné žlázy?



Pavel - 13.5. 2007 11:23
Nevíte zda-li mohu navštívit solnou jeskyni i když se léčím se štítnou žlázou?Užívám na ni lék .Díky za odpověď



Marcela - 16.5. 2007 09:08
Doporučujeme se poradit s lékařem. U jeskyně složené pouze ze solí z Mrtvého moře se nedoporučuje. U kombinovaných solných jeskyní by pobyt neměl uškodit u problémů se sníženou funkcí štítné žlázy. Ale v každém případě doporučuji poradit se s ošetřujícím lékařem. Hezký den.



Petra - 2.2. 2008 11:41
Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, jestli se pobyt musí předem rezervovat, popř. jak dlouho dopředu .. a zda je to s příplatkem. 2)jestli přispívá OZP slevami, tak jako na některá koupaliště. Děkuji.
Petra



Jarda - 2.10. 2008 10:11
OZP přispívá v roce 2008 na pobyt v solné jeskyni 500,- Kč dětem od 3 - 19 let a seniorům od 60 let. V naší solné jeskyni v Praze Letňanech vyřizujeme tyto slevy přímo s pojišťovnou, takže se klienti nemusí o nic starat a peníze jim přijdou na účet nebo domů.



jana - 15.10. 2008 16:41
ptala jsem se svého indokrinologa a pobyt v solné jeskyni může být i s onemocněním št. žlázy...i já beru na ni hormony a léčím se s ní a do komory chodím.



Laďa - 21.2. 2009 17:11
Jeskyně se dokonce při snížené funkci (hypofunkci) doporučuje. Při zvýšené funkci (hyperfunkci) je lépe se poradit s lékařem (obzvlášť, pokud chcete jeskyni navštěvovat často a pravidelně) velmi zde záleží, zda je nemoc podchycená a stabilizovaná (zde by podle názoru mého endokrinologa neměly být při několika návštěvách obavy) či neléčená "rozjetá" (zde se návštěva, zejména díky přítomnosti jódu v jeskyni, vyloženě nedoporučuje)



Sandy - 9.3. 2009 14:08
Dobrý den!
Sin má problemy s pruduškama, a kvůli něm navštěvujeme solne lázně v Říčanech.Moc mu to pomohlo, ale tady jste mě trošku vylekali. Já jsem po operaci štítné žlázy(odstraněná)a ted nevím jestli my to může dělát problemy?!



Laďa - 12.3. 2009 16:15
Myslím si, že panika není na místě :-), obzvlášť, pokud nechodíte dlouhodobě a velmi pravidelně (a to nemůžete, protože lázně v Říčanech nejsou dlouho). Defacto je to podobné, jakobyste jela k moři a tam určitě můžete. Nicméně se endokrinologa (případně praktického lékaře) při návštěvě zeptejte, zda vám např. jód svědčí či ne, a zda vám jeskyni doporučí.





Nový příspěvek:

Vaše jméno: 
Text: 
 

 

Hlavní město Praha Středočeský kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Jihomoravský kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Královéhradecký kraj Jihočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj